تجهیزات مورد استفاده برای سرویس ADSL

دسترسی به فناوری DSL به کمک دو دستگاه ویژه که در محل مشترک متقاضی و مرکز خدمات‌رسان نصب می‌شوند، امکان‌پذیر می‌گردد. دستگاهی که در محل مشترک نصب می‌شود، دستگاهی‌ست به نام CPE که در اصطلاح عموم به آن مودم ADSL گفته می‌شود. این دستگاه نقطه‌ی برقراری ارتباط بین کامپیوتر کاربر به خط DSL است. CPE به روش‌های متفاوتی به دستگاه مشترکین وصل می‌شود که یکی از متداول‌ترین آن‌ها استفاده از اتصالات Ethernet یا USB است. در مرکز ارایه‌ی خدمات نیز از دستگاهی به نام DSL Access Multiplexer یا DSLAM استفاده می‌شود که موجب می‌شود مشتریان توسط یک اتصال با ظرفیت بالا به اینترنت دسترسی پیدا کنند.

تجهیزات پیشنهادی نیکرانت برای استفاده از اینترنت پرسرعت را می توانید در این صفحه مشاهده کنید.

 
مودم P-660RU-T1

مودم DEL1201-T10A/B&W

مودم P-660HN-T1H


 
مودم P660HNU-T1


مودم DEL1202-T10B/B&W


مودم Del1312

اکسس پوینت Zyxel-WAP-3205

 

مودم VMG1312-B10B

 

 

توصیه‌های مهم برای استفاده از مودم ADSL

کیفیت ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت (+ADSL2)، تحت تاثیر مجموعه‌ای از عوامل است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها انتخاب یک مودم مناسب است.
تجربه‌ی چندین ساله‌ی کارشناسان و متخصصان نیکرانت نشان می‌‌دهد که کیفیت مودم از جمله‌ی مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر کیفیت خدمات به مشترکان است.
بسیاری از مودم‌های متفرقه‌ی موجود در بازار استانداردهای لازم را برای دسترسی به کیفیت مطلوب مورد نظر نیکرانت ندارند.
افزون بر موضوع کیفیت، تغییرات سریع فناوری در ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت این نیاز را ایجاد می‌کند که سازنده‌ی مودم، خود را پای‌بند به ارایه‌ی خدمات پشتیبانی فنی و نرم افزاری به روز و مناسب بداند که متاسفانه بسیاری از مودم‌های متفرقه‌ی بازار، حتا با داشتن نماینده یا عامل فروش، پشتیبانی سازنده‌‌ای را همراه خود ندارد و یک تغییر کوچک در فناوری‌ ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت، می‌تواند به کیفیت خدمات آسیب جدی برساند یا دریافت سرویس را غیرممکن کند. طی سال‌های گذشته تجربه‌ی برخی از کاربران نیز، این واقعیت را تایید کرده است.
همچنین برخی دیگر از مودم‌های موجود در بازار به طور تمام و کمال از امکانات +ADSL2 پشتیبانی نمی‌کنند و برخی دیگر از مودم‌ها نیز بر روی تجهیزات نیکرانت اختلال ایجاد می‌کند، که این مشکل موجب صدمه زدن به تجهیزات یا پایین آمدن کیفیت خدمات به گروهی از کاربران می شود.
از سوی دیگر به دلیل تنوع بسیار زیاد، نیکرانت نمی‌تواند کارشناسان خود را برای انجام تنظیمات روی تمامی مودم‌های موجود در بازار آموزش دهد.

از این رو شرکت نیکرانت با بررسی و آزمایش دقیق تجهیزات موجود در بازارهای بین‌المللی، مودم‌های مورد تایید خود را شناسایی و اعلام کرده است.
با این توضیحات، به کاربران گرامی توصیه می‌کنیم تا با استفاده از تجهیزات مورد تایید نیکرانت یا مشاوره با کارشناسان فنی پیش از تهیه مودم، امکان ارایه خدمات با کیفیت بالاتر را برای ما فراهم کنند. چرا که در غیر این صورت افزون بر آن که کیفیت پایین خدمات موجب ناراحتی و نارضایتی کاربر خواهد بود، کارشناسان فنی نیکرانت را نیز برای یافتن و برطرف کردن مشکل با دشواری روبه‌رو خواهد کرد و روشن است که در این صورت مسئولیتی متوجه کارکنان نیکرانت نخواهد بود. توجه داشته باشید که در صورتی که تجهیزات مشترک در سیستم نیکرانت اختلال ایجاد کند، نیکرانت مجبور به قطع سرویس اینترنت خواهد شد.